Na Palama obilježena 33. godišnjica pogibije boraca čete „Petar Pandurević“
Na Palama je danas služen pomen i položeni su vijenci povodom 33 godine od stradanja 14 boraca čete “Petar Pandurević” Vojske Republike Srpske, koji su poginuli 8. juna 1992. godine u napadu muslimanskih snaga na srpske položaje na Trebeviću.
Tog dana je, zajedno sa saborcima, život izgubio i komandant čete, Petar Pandurević.
Milan Pandurević, sin poginulog komandanta i potpredsjednik Skupštine udruženja “Četa Petar Pandurević”, poručio je da je 8. juni jedan od najtužnijih dana u istoriji Pala, naglašavajući da su od 4. do 8. juna 1992. godine Pale pretrpjele ogromne gubitke.
– Žepa je bila posljedica gubitka boraca naše čete. Muslimanske snage su znale da je tog dana bila sahrana poginulih u Žepi i probile su linije na Vidikovcu i Osmici. Naša četa je te linije vratila herojskom borbom – podsjetio je Pandurević.
On je dodao da je Udruženje “Četa Petar Pandurević” formirano sa ciljem da pomogne porodicama poginulih i ranjenih boraca, te da sačuva uspomenu na njihovu žrtvu.
Načelnik opštine Pale, Dejan Kojić, naglasio je da je ovaj dan jedan od najtužnijih u istoriji grada.
– U istoriji Pala nikada nije bilo da je u dva dana 50 boraca, vitezova, dalo živote – rekao je Kojić.
Obilježavanju su prisustvovali članovi porodica poginulih boraca, saborci, predstavnici boračkih organizacija i institucija, te brojni građani koji su se prisjetili herojstva i žrtve boraca čete “Petar Pandurević”.
Izvor: Srpska24.net




