ZVEZDA VODI U FINALU ABA LIGE Ivanović vodio crveno-bijele do trijumfa u prvom meču

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan rezultatom 90:76 u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa ABA lige.

Poslije prve dionice crno-bijeli su imali četiri poena viška (23:19), ali je Zvezda u nastavku uspjela da preokrene rezultat, a u trećoj dionici crveno-bijeli su došli I do 13 poena viška.

Partizan u poslednju dionicu ulazi sa osam poena manjka, ali veoma brzo je domaći tim ponovo povećao prednost. U poslednja četiri minuta Zvezda ulazi sa plus 12 (80:68).

Najefikasniji u Zvedi bio je Nikola Ivanović sa 19 poena, Partizan je predvodio Panter sa 15 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je u nedjelju, a šampion ABA lige biće tim koji prvi dođe do tri pobjede.

Izvor: srpskainfo