Vlada Srpske uputila 32. izvještaj Savjetu bezbjednosti UN
Vlada Republike Srpske usvojila je 32. izvještaj Savjetu bezbjednosti UN koji je, u ime Srpske kao potpisnice svih aneksa koji čine Dejtonski sporazum, generalnom sekretaru UN i zemljama članicama Savjeta bezbjednosti, uputio predsjednik Vlade.
Izvor: Srpskainfo
Trideseti i drugi izvještaj Republike Srpske Savjetu bezbjednosti UN odnosi se na period maj oktobar 2024. godine i u njemu, kao i u svojim dosadašnjim izvještajima, Vlada Republike Srpske izražava svoja viđenja o ključnim pitanjima i problemima sa kojima se suočava BiH, a u cilju razjašnjavanja svojih stanovišta članovima Savjeta bezbjednosti i međunarodne zajednice.
U izvještaju se još jednom potvrđuje nepokolebljiva opredijeljenost Republike Srpske za principe utvrđene Dejtonskim sporazumom iz 1995. godine.
Prvi dio Izvještaja ističe posvećenost Republike Srpske poštovanju Dejtonskog sporazuma, a posebno poštovanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta BiH i održavanju mira miroljubivim sredstvima.
Takođe, naglašava se važnost poštovanja ustavnog okvira BiH i prava njena tri konstitutivna naroda kao temeljnog principa Dejtonskog sporazuma.




