Slavija odigrala najbolju utakmicu sezone i slavila ogromnu pobjedu

Fudbaleri Slavije odigrali su najbolju utakmicu sezone i potpuno zasluženo savladali Veleža 2:0, a s obzirom na to kakve su šanse stvorili, zasigurno je rezultat mogao biti i mnogo ubjedljiviji.

Izvor: SportDC

Teško je pobrojati sve šanse koje je Slavija napravila u prvom poluvremenu ove utakmice. Potpuna dominacija Sokolova iz Istočnog Sarajeva koji su sa lakoćom probijali dupli blok Nevesinjaca. Osjetili su problem po lijevoj strani odbrana Veleža, a Petar Dabić je na muke satvljao Miljana Gutića i lako probijao defanzivnu liniju gostiju.

Da je raspoložen za igru Dabić je nagovijestio u 11. minuti utakmice, otišla mu je lopta malo iskosa, dovoljno da Zurovac stigne zatvoriti bliži ugao i izbaciti loptu u korner.

U 20. minuti Petar Dabić probija stranu, odigrava za Križevca, čiji šut ponovo brani Zurovac. Prelijepu akciju Slavija izvodi četiri minute kasnije. Razmijenili su Govedarica i Križevac dva dupla pasa, ušetala se u kazneni prostor, a šut Govedarice opet brani Zurovac.

Nepunu minutu kasnije Govedarica opet u šansi nakon novog prodora Dabića, šutirao je preko gola.

Pokušali su gosti na sve načine da osujete brzu igru i kontinuirane napade Slavije, koristili svaki momenat već od samog početka da odugovlače, a Bojan Panić je tolerisao to prvih tridesetak minuta igre, da bi onda krenuo da požuruje golmana Zurovca sa uvođenjem lopte u igru.