Ne može mu niko ništa: Đoković u polufinalu AO

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena nastavlja pohod na rekordnu 11. titulu na Australijan openu.

Izvor: Nezavisne.com

Srpski teniser danas je izborio plasman u novo polufinale najomiljenijeg turnira nakon što je u četvrtfinalu savladao 12. igrača svijeta Amerikanca Tejlora Frica sa 3:1 u setovima (7:6, 4:6, 6:2, 6:3) poslije tri sata i 46 minuta igre,

Bio je ovo njihov deveti međusobni duel i deveta pobjeda Srbina. U polufinalu će igrati protiv boljeg iz duela Janik Siner – Andrej Rubljov koji će na teren za nekoliko trenutaka.

Novak je prvi set dobio poslije taj-brejka (7-4), u kojem je dva puta spasio set lopte kod rezultat 5:6, ali i propustio nekoliko prilika da oduzme servis protivniku. Ipak, na kraju je u svom omiljenom taj-brejku stigao do prvog seta.

Drugi set je počeo brejkom Amerikanca, inače prvim u meču. Đoković je imao nekoliko prilika da se vrati u set, propustio je samo pet brejk lopti u osmom gemu, tri je Fric spasio poslije bekend vinera koje je pogađao na nestavran način. Na kraju Fric je odigrao nevjerovatan set i trenutno je 1:1.

Zanimljivo je da Novak u prva dva seta još uvijek nije napravio niti jedan brejk u meču. Imao je čak 15 brejk-lopti, no Amerikanac je za sad stoprocentan u spašavanju svog servisa.