Danas počinje turnir u uličnom basketu „Pale 2022”

Na Koranu, na terenu Studentskog centra Pale danas počinje tradicionalni 19. Međunarodni FIBA 3×3 Lite quest turnir (jedini takve kategorije u BiH) u uličnom basketu „Pale 2022".

Danas počinje turnir u uličnom basketu „Pale 2022”

Takmičenje će biti održano u konkurencijama seniora, seniorki, juniora, kadeta i pionira.

Osvajaču turnira pripašče novčana nagrada od 3000 maraka + slot za FIBA 3×3 Challenger 2022 u Bordou (5. i 6. jul).
Drugoplasiranom pripada 800, trećeplasiranom 300 KM, a nagrade slijede i za mlađe kategorije.

Osim klasičnog basketa tri na tri, biće organizovano humanitarno takmičenje u šutiranju za tri poena i revijalni meč, a biće priređene i nagrade za publiku.

Prema mišljenju mnogih, ovaj turnir je najpopularniji sportski događaj na našim prostorima, a prema najavama na festivalu basketa očekuju se ekipe iz Rusije, Španije i Litvanije.

U četverodnevnom nadmetanju turnir će danas otvoriti mlađe kategorije.

Četvrtak, 23.6, raspored odigravanja mečeva:
Pioniri:
11:00, Kobre - Mungosi
11:15, Golden brothers - 3x3 Pale
11:30, Black Knights - Jahorina
11:45, Easy ball - Kobre
12:00, Mungosi - Big Ben
12:15, Golden brothers - Black Knights
12:30, Easy ball - Big Ben
12:45, 3x3 Pale - Jahorina
Kadeti:
13:00, Beli Vukovi - 3x3 Pale
13:20, Golden squad - Fox
13:40, Rogatica - Hawks
Juniori:
14:00, Perove barabe - Relax 3×3
14:20, Gran Canaria - Hest 4
14:40, Pale 3x3 - Mrčo i budalice
15:00, Tempo Bratunac - Young blood Vlasenica
15:20, Bad boys - Rafting kamp "Tri vodice"
Takmičenje u šutiranju (2007. godište i mlađi)
15:40, Kvalifikacije I grupa
Pioniri:
16:00, Easy ball - Mungosi
16:15, Big Ben - Kobre
16:30, Golden brothers - Jahorina
16:45, 3x3 Pale - Black Knights
Takmičenje u šutiranju (2007. godište i mlađi)
17:00, Kvalifikacije II grupa
Kadeti:
17:20, Rogatica 3x3 - Beli Vukovi
17:40, Hawks - 3x3 Pale
18:00, 3x3 Višegrad - Golden squad 
Juniori:
18:20, Tempo Bratunac - Bad boys
18:40, Young blood Vlasenica - Rafting kamp "Tri vodice"
19:00, Perove bitange - Hest 4
19:20, Gran Canaria - Relax 3×3
19:40, Polukorak - Mrčo i budalice
Kadeti:
20:00, Rogatica 3x3 - 3x3 Pale
20:20, Hawks - Beli Vukovi
20:40, Višegrad 3x3 - Fox
Juniori:
21:00, Tempo Bratunac - Rafting kamp "Tri vodice"
21:20, Bad boys - Young blood Vlasenica
21:40, Polukorak - 3x3 Pale
22:00, Perove barabe - Gran Canaria
22:20, Relax 3×3 - Hest 4

Pokrovitelji ovogodišnjeg turnira su Opština Pale i Grad Istočno

Izvor: Čedo Matović