Minić: Ministri u budućnosti treba da imaju znatno veće plate

Predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić izjavio je da smatra kako bi ministri u budućnosti trebalo da imaju znatno veće plate, ističući da oni nose veliku odgovornost i da bi za svoj rad trebalo da budu adekvatno nagrađeni.

Minić: Ministri u budućnosti treba da imaju znatno veće plate

Izvor: Srpska24.net

– Kada prođe ovaj mandat, predložiću da ministri imaju izuzetno velike plate. Želim da budu nagrađeni za posao koji rade, da rade 24 časa i punim kapacitetom – rekao je Minić.

Dodao je da eventualno povećanje od nekoliko procenata njemu i njegovim kolegama trenutno ne predstavlja značajnu razliku, ali smatra da sistem plata u izvršnoj vlasti treba urediti na drugačiji način.

Prema podacima nakon aprilskog usklađivanja, osnovna neto plata ministara u Vladi Republike Srpske iznosi oko 4.000 KM, dok plata predsjednika Vlade iznosi nešto manje od 5.500 KM neto.

Minićeva izjava izazvala je brojne reakcije u javnosti, posebno u vrijeme kada se veliki broj građana suočava sa rastom troškova života i visokim cijenama osnovnih životnih namirnica.